Sarantis Oroldvidis


Odwiedź naszą witrynę grupową

Sarantis Group| English

lub wybierz lokalizację

O NAS

Nasza Historia

Nasza firma jest wiodącym producentem opakowań i worków foliowych dla przemysłu oraz gospodarstw domowych, a jej historia sięga 1986 roku. W ciągu ostatnich trzech dekad staliśmy się jednym z największych producentów opakowań foliowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Zatrudniamy ponad 350 osób, a nasze zakłady zajmują łączną powierzchnię ok. 11,000 m2. W 2015 roku połączyliśmy siły z Grupą Sarantis, jednym z liderów w sektorze towarów szybkozbywalnych. Przystąpienie do Grupy Sarantis zapewniło pozytywne synergie w działalności obu spółek.

1986

Firma Polipak Sp. z o.o. została założona w 1986r. w Środzie Wielkopolskiej.

1989

Rozpoczęcie produkcji folii polietylenowej miało miejsce 3 lata po rozpoczęciu działalności – w 1989 roku. W tej branży Polipak funkcjonuje do dziś, wyznaczając standardy produkcji na skalę europejską.

2003

W 2003 r. zakłady produkcyjne zostały wyposażone w ultranowoczesną, w pełni automatyczną linię do produkcji worków na rolce. Dzięki niej możliwe było znaczące podniesienie mocy produkcyjnej.

2005

Rok 2005 stał się przełomowy, biorąc pod uwagę ofertę produktową Polipaku. Do gamy worków na śmieci dołączyły bowiem worki z falą, cechujące się zwiększoną wygodą użytkowania przy zachowaniu niskich kosztów produkcji. Ich budowa pozwala na łatwe zawiązanie worka oraz jego komfortowe przenoszenie

2015

W grudniu 2015 roku Polipak dołączył do Grupy Sarantis, jednego z liderów sektora dóbr szybko rotujących, obecnego w Polsce za pośrednictwem takich marek, jak Jan Niezbędny, Grosik, czy Kolastyna. Połączenie sił z Grupą Sarantis pozwoli na uzyskanie efektów synergii w wielu obszarach działania obydwu przedsiębiorstw.

2019

W 2019 roku rozpoczęto produkcję folii trójwarstwowych.

2019

W drugiej połowie 2019 roku oddaliśmy do użytku nowy magazyn wyrobów gotowych, który stanowi odpowiedź na stale rosnący poziom produkcji.

Jego powierzchnia pozwala na przechowywanie aż 2880 europalet.

2020

Wraz z rozpoczęciem roku, otworzyliśmy specjalistyczne laboratorium, wyróżniające się nowoczesnym wyposażeniem pozwalającym na wykonywanie szerokiego wachlarza pomiarów oraz badań. Laboratorium zostało wyposażone w urządzenia takie jak wagosuszarka, plastometr, maszyna wytrzymałościowa, octagon, spektrofotometr czy Dart Drop. 

2020

W roku 2020 POLIPAK wygrywa „Diament Forbesa”.

2020

W środę, 20.05.2020 po długich i ciężkich negocjacjach została podpisana umowa na budowę nowej siedziby naszej firmy z generalnym wykonawcą – firmą WPiP. 02.06.2020 odbyło się natomiast symboliczne wbicie pierwszych łopat pod budowę naszej nowej firmy.

Nasz Zakład Produkcyjny

Nasz zakład produkcyjny działa zgodnie z najsurowszymi kryteriami jakości i bezpieczeństwa.

Więcej
Change cookies consent Revoke cookies consent